Symbol

Ile kosztuje strona internetowa?

Zrobienie podstawowej strony internetowej nie należy do trudnych rzeczy. Jeśli mamy komputer, dostęp do internetu i chęci to powinniśmy sobie poradzić. Jeśli jednak chodzi o bezpieczeństwo strony internetowej oraz jakość jej wykonania potrzebujemy czegoś więcej niż tylko podstawowych umiejętności poruszania się w środowisku systemowym. Mówię tutaj przede wszystkim o doświadczeniu i wiedzy. Jeśli ktoś tworzy stronę za 300 czy 400zł, to tak naprawdę jest początkującą osobą, która będzie się na Tobie uczyć. Czy uważasz, że to dobre rozwiązanie?

Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach ~ Philip Wylie

1. Jakość, wydajność, bezpieczeństwo

Pamiętaj, że jako osoba, która nie ma styczności z tworzeniem stron internetowych nie będziesz mógł zweryfikować czy dana strona jest poprawnie zakodowana, wydajna, a przede wszystkim bezpieczna. Dlatego warto dobrze się zastanowić przed wyborem osoby/firmy z którą będziemy współpracować.

2. Rodzaj strony internetowej

Rodzaj strony odgrywa kluczową rolę przy wycenie, ponieważ przy stronie typu One-page czyli takiej, która składa się z jednej strony jest dużo mniej pracy niż przy Multipage czy Portalu internetowym. Do wyceny także trzeba doliczyć projekt graficzny oraz ewentualne funkcjonalności, które potrzebuje klient na swojej witrynie. Jeśli chodzi o cenę to zależy również od tego przez kogo jest robiona nasza strona. Kwota będzie oczywiście wyższa jeśli będzie robiła ją agencja interaktywna gdzie będziemy mieli do czynienia z dużą wiedzą oraz doświadczeniem w tworzeniu stron internetowych. Jeśli stronę będzie nam robić znajoma/znajomy kwota będzie dla nas atrakcyjna, ale czy będzie dokładnie taka jak byśmy chcieli? Są wady i zalety, jak we wszystkim :)

Masz jakieś pytania? Chętnie rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości :)

Napisz do nas
banner

Artykuł

Informacje.
Kontakt