Symbol
int(145)

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej? Co się na to składa?

Udostępnij na Facebook'u!

Zacznijmy zatem od początku. Zrobienie podstawowej strony internetowej nie należy do trudnych rzeczy. Jeśli mamy komputer, dostęp do internetu i chęci to powinniśmy sobie poradzić. Jeśli jednak chodzi o bezpieczeństwo strony internetowej oraz jakość jej wykonania potrzebujemy czegoś więcej niż tylko podstawowych umiejętności poruszania się w środowisku systemowym. Mówimy tutaj przede wszystkim o doświadczeniu i wiedzy. Im większe doświadczenie osób, którym powierzamy stworzenie naszej strony, tym większa pewność co do jakości wykonania i bezpieczeństwa strony.

Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach ~ Philip Wylie

Rodzaj strony internetowej

Rodzaj strony odgrywa kluczową rolę przy wycenie, ponieważ przy stronie typu One-page czyli takiej, która składa się z jednej strony jest dużo mniej pracy niż przy Multipage czy Portalu internetowym. Do wyceny także trzeba doliczyć projekt graficzny oraz ewentualne funkcjonalności, których potrzebuje klient na swojej witrynie.

Jakość, wydajność, bezpieczeństwo

Pamiętaj, że jako osoba, która nie ma styczności z tworzeniem stron internetowych nie będziesz mógł zweryfikować czy dana strona jest poprawnie zakodowana, wydajna, a przede wszystkim bezpieczna.
Dlatego warto dobrze się zastanowić przed wyborem osoby/firmy z którą będziemy współpracować. Tutaj należy postawić na doświadczenie i wiedzę. Przed wybraniem firmy dobrze najlepiej sprawdzić dotychczasowe realizacje oraz opinie o firmie.

Co składa się na wycenę zbudowania i obsługi strony?

Na cenę naszych usług wpływa wiele elementów. Poniżej przedstawimy Ci, co składa się na naszą wycenę, którą przygotowujemy indywidualnie dla każdego klienta.Czy budujemy stronę internetową czy sklep internetowy. Czy będziemy używać gotowego motywu czy klient chce indywidualny projekt do swojej strony. Ilość podstron, funkcjonalności np. formularz kontaktowy, newsletter, mapa z lokalizacja. Google analytics. Integracja z social mediami, obsługa social mediów. Dodatkowe opcje, których klient potrzebuje na stronie, np. kalkulatory do przeliczania. Optymalizacja. Czy na stronie będzie blog? Czy klient ma wszystkie materiały, teksty, zdjęcia, grafiki? W ilu językach będzie strona? W jakim stopniu klient będzie obsługiwał stronę – czy klient będzie sam wprowadzać treści czy my to będziemy robić? Czy ma to być gotowa strona, czy ma być przygotowana pod podstawowe seo? Czy klient ma wykupiony hosting/domenę? Obsługa strony jeśli klient chce np. aktualizacje, stała opieka.

Masz jakieś pytania? Chętnie rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!

Napisz do nas
banner

Artykuł

Informacje.
Kontakt